مزایای روکش زیرکونیا چیست

مزایای روکش زیرکونیا چیست

مزایای روکش زیرکونیا چیست؟

روکش زیرکونیا یکی از انواع روکش های نسبتاً جدید در بازار است که به دلیل دارا بودن کیفیت بالا بیماران زیادی را به خود اختصاص داده است. این روکش چندان شناخته شده نیست و به همین دلیل برخی از افراد ترجیح می‌دهند انواع قدیمی تر روکش ها را استفاده کنند، در حالی که روکش زیرکونیا بهترین نوع روکش به شمار می رود. در این مقاله قصد داریم به برخی از مزایای روکش زیرکونیا و معایب آن بپردازیم، به همین دلیل اگر به دنبال روکش کردن دندان با کیفیت بالا هستید، در این مقاله با ما همراه باشید.

مزایای استفاده از انواع روکش زیرکونیا

• استحکام و مقاومت بالا: یکی از مهم ترین مزایای استفاده از این نوع روکش مقاومت و استحکام بالای آن ها است. اگر این روکش به خوبی نگهداری شود و از شکستن مواد سخت مانند پسته و بادام با استفاده از آن خودداری شود، روکش می تواند برای مدت زمان بیش از ده سال کارایی داشته باشد.
• مقاومت در برابر ساییدگی: دندان ها در هنگام جویدن در معرض ساییدگی قرار می گیرند، در حالی که روکش زیرکونیا به هیچ وجه ساییده نمی شود و در برابر ساییدگی مقاومت بالایی دارد.
• شکل ظاهری طبیعی: این محصول دارای شکل ظاهری طبیعی است و حتی به دلیل قابلیت تغییر رنگ و شکل ظاهری می توان آن را با رنگ سایر دندان ها تطابق داد.
• نداشتن اسکلت فلزی: برخی از روکش های دندان به دلیل دارا بودن اسکلت فلزی شکل چندان مناسبی ندارند و در هنگام لبخند زدن روکش فلزی آن ها به وضوح معلوم است. نداشتن اسکلت فلزی در روکش زیرکونیا لبخند زیباتری به شما هدیه می دهد.
• نیاز به تراشیدن کم دندان: در هنگام نصب روکش، دندان باید تراشیده شود تا بتوان روکش را روی آن نصب کرد. در روکش زیرکونیا نیاز به تراشیدن دندان کمتر می شود.
• زیست سازگار: این روکش هیچگونه ضرری برای بدن انسان ندارد و کاملا با طبیعت انسان سازگار است.
• نداشتن ظاهر حجیم: یکی دیگر از مزایای این روکش این است که سایز آن با سایز سایر دندان ها مطابقت دارد و به هیچ عنوان در آن ظاهر حجیم و بزرگ تر از سایر دندان ها دیده نمی شود. نداشتن ظاهر حجیم این روکش را چند برابر زیباتر می کند.
• عدم لب پر شدن: یکی از مهم ترین مزایای این روکش این است که در صورت برخورد روکش با مواد سخت به هیچ عنوان امکان لب پر شدن آن وجود ندارد و روکش مقاومت خود را حفظ می کند.
• پیوند مناسب با دندان: این روکش به خوبی با دندان پیوند می خورد و به خوبی سطح دندان را می پوشاند. به همین دلیل امکان نفوذ مواد غذایی و سایر ترکیبات زیر آن وجود ندارد.

مقاله پیشنهادی:
روش های تقویت مینای دندان
مزایای روکش زیرکونیا چیست
مزایای روکش زیرکونیا چیست

معایب روکش زیرکونیا

هر محصولی در کنار دارا بودن مزایای زیاد ممکن است دارای معایبی باشد. برخی از معایب روکش زیرکونیا عبارتند از:
• امکان خرابی دندان زیر آن: یکی از مهم ترین معایب این محصول را می توان خرابی دندان زیر آن دانست. به صورتی که دندان از قسمت ریشه دچار خرابی می شود و کم کم خرابی به قسمت های بالاتر انتقال پیدا می کند. در صورت احساس درد دندان با برداشتن روکش می توان به خرابی دندان زیر آن رسیدگی کرد.
• سختی بیش از اندازه: سختی بیش از اندازه این روکش ممکن است دندان های مجاور را اذیت کند و باعث ایجاد پوسیدگی در آن ها شود.
• قیمت نسبتا بالا: یکی از معضلاتی که درباره این نوع روکش با آن روبرو هستیم، قیمت نسبتاً بالای آن است. موردی که در این زمینه می توان به آن اشاره کرد این است که این روکش با عمر طولانی خود تا حدودی هزینه ها را جبران می کند؛ زیرا سایر انواع روکش باید زود تعویض و جایگزین گردند، اما به هر حال ممکن است در موارد اولیه هزینه آن را نداشته باشید.

قیمت روکش زیرکونیا

قیمت روکش زیرکونیا کاملا متغیر است و عوامل متعددی روی قیمت آن تاثیر دارند. برخی از عوامل موثر بر قیمت روکش زیرکونیا عبارتند از:
• اندازه: هرچه اندازه روکش بزرگ تر باشد، هزینه های ساخت و تولید آن بالاتر می روند.
• نوع: نوع این محصول تاثیر زیادی روی قیمت دارد. برای مثال روکش شفاف قیمت بالاتری نسبت به روکش مات دارد.
• تجربه دندانپزشک: برخی از دندانپزشکان تازه کار هزینه کمتری بابت کار از فرد دریافت می کنند.
• نوع دندان: در دندان های جلویی به دلیل اهمیت بالای ظرافت کار، قیمت روکش بالاتر است.

مقاله پیشنهادی:
بلیچینگ دندان چیست
مزایای روکش زیرکونیا چیست
مزایای روکش زیرکونیا چیست

مراجعه به پزشک
از دست دادن دندان نه تنها باعث ایجاد مشکلات زیبایی می شود، بلکه کار بلع و هضم غذا را دشوار می کند و به دلیل امکان نداشتن جویدن با استفاده از دندان ها، ممکن است باعث مشکلات دستگاه گوارش شود. روکش کردن دندان یکی از بهترین راه ها برای پیشگیری از این مشکل است.
کلینیک تخصصی دندانپزشکی دکتر نسیم بروفه با کادری مجرب و دندانپزشکان ماهر در زمینه جراحی و دندانپزشکی برای روکش کردن دندان ها آماده خدمت رسانی به بیماران است. کلینیک تخصصی دکتر بروفه با هدف ارتقا سلامت دهان و دندان احداث شده است و با بهره گیری از بهترین مواد اولیه اطمینان خاطر را برای بیماران به وجود می آورد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *